do początku mapa serwisu kontakt
Historia
Kontakt
Aktualności
Wyniki sukcesy klubu
TRENERZY
O NAS » Historia

Klub Kick-Boxingu Maximus jest pierwszym profesjonalnym klubem który zapoczątkował uprawianie kickboxingu w Gdyni i Wejherowie. (aktulanie posiadamy również sekcję w Gdańsku i Kosakowie od 09.2021)  


Klub powstał w 1995 roku, przedtem pod nazwą YMCA, od 2001 zarejestrowany jest pod nazwą Klub Kick-Boxingu "MAXIMUS". Założycielem, trenerem i zarówno prezesem klubu jest Piotr Kohnke, który ukończył w 1996 roku studia trenerskie o kierunku Judo, uzyskując I DAN na AWF w Gdańsku, w 1998 roku ukończył studia magisterskie o kierunku wychowanie fizyczne, także na AWF w Gdańsku, w roku 2000 ukończył studia podyplomowe trenerskie o kierunku kick-boxing na AWF Warszawa, uzyskał I DAN kick-boxingu, oprócz tego w roku 2002 ukończył podyplomowe studia Menedżerów Sportu ( AWF Poznań ). Trzykrotny Mistrz Polski, 2 miejsce w Pucharze Świata (2000 rok), jest trenerem wielu wspaniałych zawodników, osiągających sukcesy na skalę światową. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem klubu jest Piotr Kobylański, który osiągnął w tym sporcie prawie wszystko, jest 2-krotnym Zdobywcą Pucharu Świata w light contakcie, Vice Mistrzem Świata Juniorów w semi i light contakcie, ponadto zdobył dwukrotnie brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów, oraz brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorów. Piotr jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, startuje zarówno w semi, light a nawet i full contakcie odnosząc we wszystkich konkurencjach duże sukcesy. Ostatnio startował także z powodzeniem w systemie low kick, ten start także zaowocował w sukces - Piotrek zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski w tej kategorii. Innym zawodnikiem, którym poszczycić się może nasz klub jest Adam Kieszkowski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Mistrz Europy w All Style Karate (2000rok). Adam występuje w semi a także w light contakcie. Płeć piękna naszego klubu odnosi także spore sukcesy. Aleksandra Kania jest aktualną Mistrzynią Polski Seniorek, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Agnieszka Zabłocka jest 2krotną Mistrzynią Polski w All Style Karate oraz Mistrzynią Warmii i Mazur w semi contakcie. Klub nasz posiada sekcję w Gdyni, Gdańsku (od 2012) i Wejherowie( od 1996)oraz w Helu(sekcja zaprzestała działalności w 2008). Najwcześniej założoną sekcją jest sekcja gdyńska, w niej trenują najbardziej doświadczeni startowo zawodnicy - Piotr Kobylański, Adam Kieszkowski, Aleksandra Kania czy Sławomir Młynarczyk. W sekcji wejherowskiej trenują/owali zawodnicy: Andrzej Polakowski - Mistrz Polski w All Style Karate (2003), Rafał Karcz - Trzykrotny Mistrz Polski (2001,2002,2003), obecnie nasz najmłodszy fighter - Kamil Labuda oraz Krzysztof Jezierski. Najmłodszą powstałą sekcją jest sekcja helska, która odnosi coraz to większe sukcesy. Do tej sekcji należą m.in zawodnicy: Maciej Garda i Maciej Mikita - aktualni Mistrzowie Polski Juniorów. Najmłodszym zawodnikiem naszego klubu jest Kamil Labuda. Mimo młodego wieku - 12 lat, ma na swoim koncie srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski w All Style Karate w kategorii dzieci. Ten młody zawodnik wykazuje się dużym zaangażowaniem w treningach, co zapewne zaowocuje w dalsze sukcesy sportowe. Zapraszamy do działu sukcesy klubu i najlepsi zawodnicy. 


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0